آموزش گوهرتراشی فست (زاویه)

آموزش گوهرتراشی فست (زاویه)

آموزش گوهرتراشی فست (زاویه)

تراش فست یا تراش زاویه به تراشی گفته می‌شود که تراشکار روی انواع گوهر تعدادی صفحه با زاویه مشخص که از قبل بر اساس فرمول‌های محاسباتی تعیین شده است ایجاد می‌کند. این تراش‌ها در اشکال و ابعاد مختلفی طراحی می‌گردند. این تراش کاملاً مهندسی شده، پیش می‌رود و فرد تراشکار در ابتدا باید با روش‌های ترسیم فنی و نقشه خوانی تراش سنگ آشنا شود. در مرحله بعد روش استفاده از دستگاه تراش فست را می‌آموزد که هر کدام از این دستگاه‌ها در اندازه‌ها و اشکال مختلف در بازار موجود است.
تراش فست٬ تراشی مربوط و مخصوص به گوهرهای بلورین (گوهرهایی که شفاف بوده و نور را از خود به راحتی عبور می‌دهند) مانند الماس, یاقوت٬ زمرد٬ آمتیست٬ سیترین٬ تانزانیت٬ الکسانریت و … می‌باشد که به شیوه‌های مختلفی از نظر نوع زوایای تراش مانند برلیان٬ زمردی٬ فلامک یا تراش رز٬ سیلون و … انجام می‌شود. در ایران در بعضی موارد ممکن است اصطلاح پخ زنی هم به عنوان نام دیگر این تراش گفته شود اما عموما از نام فست استفاده می‌شود. این تراش بسیار پیچیده بوده و نیاز به محاسبات ریاضی دقیقی دارد.

سرفصل‌های آموزشی:

مبانی و اصول گوهرشناسی

شناخت انواع تراش‌ها

تشخیص میزان سختی سنگ‌ها

شناخت و درجه بندی کیفیت تراش

آموزش تراش برلیان و تراش استپ

و …

اموزش تراش الماس

دوره آموزش حضوری:

مدت آموزش گوهرتراشی فست یک ترم 2 ماهه خواهد بود. سه روز در هفته در روزهای زوج یا فرد به انتخاب شما و هرجلسه 3 ساعته می‌باشد. برگزاری دوره آموزشی به صورت خصوصی یا عمومی به درخواست شما بوده و پس از ثبت‌نام، کلاس آغاز شده و نیازی به انتظار برای شرکت در کلاس را نخواهید داشت.
کلاس حضوری طلاوجواهرسازی
ساعات برگزاری :
۷ الی ۱۰ ۱۰ الی ۱۳ ۱۳ الی ۱۶
۱۶ الی ۱۹ ۱۹ الی ۲۲  

دوره آموزش آنلاین (غیر حضوری)

دوره آموزشی آنلاین (غیرحضوری) گوهرتراشی فست با سرفصل‌های آموزشی کلاس‌های حضوری بخش‌بندی شده است با فراگیری کامل این دوره آموزشی می‌توانید بصورت کاملا حرفه‌ای به تراش فست انواع گوهرها بپردازید.

در دوره آموزش غیرحضوری گوهرتراشی فست با دسترسی کامل و بدون محدودیت زمانی در طول روز به مطالب، جزوات، تصاویر و فیلم‌های آموزشی و جلسات وبینار به فراگیری این دوره اقدام کرده و در هر زمان به صورت آنلاین با مدرسین در ارتباط خواهید بود. کلیه مراحل آموزشی توسط پشتیبان آموزشی بررسی شده و در هر زمان امکان پرسش و پاسخ درسی فراهم خواهد بود. در پایان دوره آموزشی به جدیدترین نمونه سؤالات سازمان فنی و حرفه‌ای دسترسی خواهید داشت.

آموزش گوهرتراشی فست (زاویه)

پس از ثبت‌نام در کلاس غیرحضوری، نام‌کاربری و کلمه‌عبور به آدرس‌ ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس از دریافت اطلاعات می‌توانید در سایت آموزشی وارد پنل کاربری خود شده و دوره آموزشی را آغاز نمایید.

مدارک اعطایی از آموزشگاه جواهر ایران:

در پایان دوره آموزش گوهرتراشی فست در آزمونی که جهت اطمینان از فراگیری شما برگزار می‌شود شرکت کرده و پس از تعیین صلاحیت علمی شما، گواهینامه مهارت بین‌المللی صادر خواهد شد. با دریافت این لایسنس بین‌المللی می‌توانید به عنوان گوهرتراش فست از مزایای آن در سرتاسر دنیا برخوردار شوید.

لازم به یادآوری است مدارک اعطایی این مجموعه مورد تایید سازمان بین‌المللی کار ILO بوده و در بیش از ۱۷۲ کشور دنیا از جمله امریکا، کانادا، استرالیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به عنوان سابقه کار و تخصص شغلی حائز اهمیت می‌باشد.

مدرک عیارسنجی فنی و حرفه ای

آینده کاری و مزایای دریافت مدرک از آموزشگاه جواهر ایران:

مدیر فنی مراکز تراش

کارشناس گوهرتراشی فست (زاویه)

و …

کلاس خود را انتخاب کنید . . .

تماس با کارشناسان آموزش جواهر ایران:

021-88440076021-88195296

تهران – میدان آرژانتین خیابان زاگرس پلاک 9 واحد3