درباره جواهر ایران

شروع فعالیت جواهر ایران

مجموعه جواهر ایران یک مجتمع آموزشی و تحقیقاتی است که در سال 1378 با نام مرکز توسعه و تحقیقات گوهر و جواهر ایران تاسیس شد. هدف از تاسیس این مجموعه تولید و ارتقا دانش صنف طلا و جواهر در زمینه طراحی و تولید و همچنین شناسایی انواع سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی که تا آن زمان مجموعه‌ای برای آموزش این حرفه وجود نداشت بود .

آموزش‌های طراحی طلا و جواهر با نرم افزار اتوکد آغاز شد و در ادامه با جدیدترین تجهیزات آن زمان شروع به آموزش طراحی و تولید طلا و جواهر به صورت 3D که تا آن زمان برای بسیاری از تولیدکنندگان ناآشنا بود کرد.

در سال1381 اولین ژورنال مالتی مدیا طلا و جواهر توسط این مجموعه طراحی و روانه بازار گردید. در این ژورنال که قابل پخش بر روی دستگاه‌های VCD و همچنین کامپیوتر بود جدیدترین تصاویر طلا و جواهر بصورت مالتی مدیا پخش می‌شد و تاریخچه کاملی از تصاویر سکه‌های باستانی و معاصر ایران قرار گرفت . اطلاعات کاملی از طراحی و تولید طلا و جواهر نیز ار دیگر مطالبی بود که در این پک قرار داشت.

در سال 1389 این مجموعه شروع به همکاری با موسسات و مراکز آموزشی بسیاری در زمینه آموزش و تحقیقات کرد.

در سال 1392 جواهر ایران به عنوان کارآفرین برتر کشور توسط وزارت علوم و تحقیقات معرفی شد. و در همان سال با طراحی و تولید تجهیزات گوهرشناسی گامی بزرگ در راستای ارتقا دانش این صنف برداشت. بسیاری از مراکز تحقیقاتی و آموزشی با تجهیزات تولیدی این مجموعه تجهیز شده و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

از این مجموعه ها می توان به :

دانشگاه طلا و جواهر جامع علمی کاربردی حکمت علوی

دانشگاه شهید بهشتی

آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای

وزارت دفاع

و … اشاره کرد.

در حال حاضر مجتمع آموزشی جواهر ایران دارای تخصصی‌ترین لابراتوار گوهرشناسی، کامل‌ترین سایت طراحی جواهرات و همچنین تخصصی‌ترین کارگاه آموزش ساخت طلا و جواهرات می‌باشد. تمامی اساتید این مجموعه از مجربترین و حرفه‌ای ترین مدرسان رشته طلا و جواهر و مورد تایید سازمان فنی وحرفه‌ای می‌باشند. مدارک ارائه شده توسط این مجموعه بین‌المللی بوده و قابل ارائه در 170 کشور از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا و . . . می‌باشند .

 

از دیگر مزایای تحصیل در این مجتمع آموزشی :

امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی

دریافت وام خوداشتغالی با ارائه گواهینامه‌های فنی وحرفه‌ای

جایگزین کمبود مدرک تحصیلی تا حداکثر مقطع لیسانس

اخذ دیپلم رسمی از آموزش و پرورش و ادامه تحصیل برای فاقدین دیپلم

تطبیق واحدها و دریافت دیپلم جدید برای دارندگان دیپلم قدیمی

شرکت در کلاس‌های غیر حضوری و از راه دور

امکان برگزاری آزمون‌های آزمایشی آنلاین بر روی وب سایت مجموعه

ادامه تحصیل دیپلمه های فنی و حرفه‌ای در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی:

دارندگان دیپلم‌های مختلف (ریاضی، تجربی، انسانی) درصورت داشتن دیپلم فنی وحرفه‌ای می‌توانند جهت ورود به دانشگاه (بدون کنکور و پیش دانشگاهی) اقدام کنند. در این حالت دروس عمومی آن‌ها از طرف آموزش و پرورش مورد پذیرش واقع شده و فقط کافیست دروس مهارتی را در یکی از رشته‌های مور علاقه بگذرانند و گواهینامه مهارت دریافت کنند. و در نهایت با ارائه این گواهینامه به آموزش و پرورش دیپلم رسمی خود را اخذ کنند.

در این‌صورت می‌توانند در هر یک از رشته‌های فوق به روش‌های زیر ادامه تحصیل دهند:

۱- دوره کاردانی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد
۲- دوره کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی (پودمانی)

تهران -میدان آرژانتین ابتدای خیابان زاگرس ساختمان شرق پلاک ۹ واحد ۳

: تلفن‌های تماس و مشاوره

۸۸۴۴۰۰۷۶

۸۸۱۹۵۲۹۶