آموزش مخراج کاری و قلمزنی

آموزش مخراجکاری و قلمزنی

آموزش مخراج کاری

در فرایند ساخت زیورآلات چند مرحله وجود دارد که هر کدام از آن‌ها نیازمند تخصص خاص خود می‌باشد. یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت جواهرات که ترکیبی از فلز و سنگ است قسمت نهایی کار و قرار دادن سنگ در پایه مخصوص طراحی شده می‌باشد. این عمل را مخراجکاری یا مرصع کاری نیز می‌نامند. مخراجکاری که در انگلیسی به آن Stone Setting گفته می‌شود از تخصصی‌ترین بخش‌های طراحی تولید انواع جواهر می‌باشد.

آموزش مخراجکاری و قلمزنیآموزش مخراج کاری و قلمزنی

دوره آموزش مخراج کاری به منظور آموزش و توانایی سوار کردن انواع سنگ بر روی فلزات قیمتی و همچنین روش‌های صحیح پیاده کردن سنگ از روی کار می‌باشد. در مخراجکاری از سنگ‌های مختلفی استفاده می‌شود، الماس، زمرد، یاقوت و یا نگین‌های مصنوعی و … برای مخراجکاری استفاده می‌شود. در مخراج کاری سنگ‌ها بسته به نوع پایه طراحی شده و به روش‌های مختلف نصب می‌شوند. از عمده روش‌های آن نشاندن سنگ یا گوهر به صورت ریلی، قلم زنی، کاسه ای و چنگی است که برای سنگ‌های ریز کاربرد دارند.

سرفصل‌های آموزشی:

آشنایی و کار با انواع ابزار مخراج کاری

آشنایی با انواع قلم و کاربرد صحیح قلم

آموزش نصب سنگ‌ با روش قلم خور، دیواره‌ای

نصب سنگ‌ با روش ریلی؛ کاسه‌ای, چنگی

آموزش نصب سنگ‌ با روش Pave

نصب سنگ‌ با روش Invisible

آموزش نصب سنگ‌ با روش Flower

آموزش قلمزنی به صورت حرفه‌ای

پرداخت کاری

و …آموزش مخراجکاری

دوره آموزش حضوری:

مدت آموزش مخراج کاری و قلمزنی یک ترم 2 ماهه خواهد بود. سه روز در هفته در روزهای زوج یا فرد به انتخاب شما و هرجلسه 2 ساعته می‌باشد. برگزاری دوره آموزشی به صورت خصوصی یا عمومی به درخواست شما بوده و پس از ثبت‌نام، کلاس آغاز شده و نیازی به انتظار برای شرکت در کلاس را نخواهید داشت.

کلاس حضوری طلاوجواهرسازی

ساعات برگزاری کلاس:
۷ الی 10 10 الی 13 13 الی ۱6
۱6 الی ۱9 ۱9 الی 21  

دوره آموزش آنلاین (غیر حضوری)

دوره آموزشی آنلاین (غیرحضوری) آموزش مخراج کاری و قلمزنی با سرفصل‌های آموزشی کلاس‌های حضوری بخش‌بندی شده است شما با فراگیری کامل این دوره آموزشی می‌توانید بصورت کاملا حرفه‌ای به مخراجکاری و قلمزنی بپردازید.

در دوره آموزش غیرحضوری مخراج کاری و قلمزنی با دسترسی کامل و بدون محدودیت زمانی در طول روز به مطالب، جزوات، تصاویر و فیلم‌های آموزشی و جلسات وبینار به فراگیری این دوره اقدام کرده و در هر زمان به صورت آنلاین با مدرسین در ارتباط خواهید بود. کلیه مراحل آموزشی توسط پشتیبان آموزشی بررسی شده و در هر زمان امکان پرسش و پاسخ درسی فراهم خواهد بود. در پایان دوره آموزشی به جدیدترین نمونه سؤالات سازمان فنی و حرفه‌ای دسترسی خواهید داشت.

آموزش مخراجکاری و قلمزنی

پس از ثبت‌نام در کلاس غیرحضوری، نام‌کاربری و کلمه‌عبور به آدرس‌ ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس از دریافت اطلاعات می‌توانید در سایت آموزشی وارد پنل کاربری خود شده و دوره آموزشی را آغاز نمایید.

مدارک اعطایی از آموزشگاه جواهر ایران:

در پایان دوره آموزش مخراج کاری و قلمزنی در آزمونی که جهت اطمینان از فراگیری شما برگزار می‌شود شرکت کرده و پس از تعیین صلاحیت علمی شما، گواهینامه مهارت بین‌المللی صادر خواهد شد. با دریافت این لایسنس بین‌المللی می‌توانید به عنوان مخراجکار و قلمزن از مزایای آن در سرتاسر دنیا برخوردار شوید.

لازم به یادآوری است مدارک اعطایی این مجموعه مورد تایید سازمان بین‌المللی کار ILO بوده و در بیش از ۱۷۲ کشور دنیا از جمله امریکا، کانادا، استرالیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به عنوان سابقه کار و تخصص شغلی حائز اهمیت می‌باشد.

آینده کاری و مزایای دریافت مدرک از آموزشگاه جواهر ایران:

مخراجکار و قلمزن

جهت دریافت جواز کسب و دایر کردن کارگاه مخراج کاری دریافت این مدرک و ارائه آن به اتحادیه طلا و جواهر الزامی است.

کلاس خود را انتخاب کنید . . .

تماس با کارشناسان آموزش جواهر ایران:

021-88440076021-88195296

تهران – میدان آرژانتین خیابان زاگرس پلاک 9 واحد3