آموزش ارزیابی الماس

آموزش الماس شناسیآموزش ارزیابی الماس

همه الماس‌ها دارای نواقص طبیعی مانند نقاط سیاه، خطوط، لکه‌های سطح و غیره هستند. وضوح الماس به مقدار تمیزی و بی‌عیب ونقص بودن ظاهر آن بر می‌گردد. هرچه این نواقص کوچکتر و کمتر قابل مشاهده باشد معیار کیفیت را بالاتر می‌برد. رنگ یکی از مهمترین ویژگی‌های کیفیت الماس است.رنگ الماس بر اساس این که آیا رنگ در آن وجود دارد یا وجود ندارد درجه‌بندی می‌شود. الماسی که هیچ رنگ اضافه‌ای نداشته باشد و کاملاً بی رنگ باشد در رأس کیفیت از نظر فاکتور رنگ قرار دارد.

ارزیاب الماس می‌تواند با تجهیزات لابراتواری خود یک الماس را درجه‌بندی کرده و آن را قیمت‌گذاری کند. همچنین الماس‌های مصنوعی را از طبیعی جدا نماید و در صورت بهسازی شده بودن الماس آن را مشخص نماید که در قیمت آن تأثیر چشمگیری خواهد داشت.

آموزش ارزیابی الماس

اولین بار موسسه آمریکایی GIA اقدام به ایجاد مرکز آموزش گوهرشناسی کرد این موسسه که در جهان از شهرت بالایی برخوردار است استانداردی را برای ارزیابی الماس تدوین نمود که این استاندارد در تمام دنیا اعمال می‌شود.

باتوجه به نیاز همکاران، فعالان و همچنین علاقه‌مندان به این رشته مرکز آموزش جواهر ایران با پیروی از این استاندارد جهانی اقدام به برگزاری دوره‌های ویژه آموزش ارزیابی الماس نموده است. این دوره‌های آموزشی در محیط کاملا علمی و با جدیدترین دستگاه‌های گوهرشناسی و همچنین یافته‌های علمی روز دنیا به آموزش علاقه‌مندان و فعالان این حرفه اقدام نموده است.

آموزش ارزیابی الماس

سرفصل‌های آموزشی:

۱- شناخت و کار با تجهیزات گوهرشناسی

۲- مبانی و شناخت الماس

۳- درجه بندی الماس ۴CS

۴- تشخیص شبه الماس‌ها از الماس

۵- تشخیص الماس‌های مصنوعی

۶- نحوه صدور شناسنامه الماس

۷- تشخیص الماس‌های بهسازی شده

۸- ارزش‌گذاری و تعیین قیمت الماس

آموزش ارزیابی الماس

دوره آموزش حضوری:

مدت آموزش ارزیابی الماس یک ترم 2 ماهه خواهد بود. سه روز در هفته در روزهای زوج یا فرد به انتخاب شما و هرجلسه 2 ساعته می‌باشد. برگزاری دوره آموزشی به صورت خصوصی یا عمومی به درخواست شما بوده و پس از ثبت‌نام، کلاس آغاز شده و نیازی به انتظار برای شرکت در کلاس را نخواهید داشت.

کلاس حضوری طلاوجواهرسازی

ساعات برگزاری کلاس:
۷ الی ۹ ۹ الی ۱۱ ۱۱ الی ۱۳
۱۳ الی ۱۵ ۱۵ الی ۱۷ ۱۷ الی ۱۹
۱۹ الی ۲۱    

آموزش آنلاین (غیر حضوری)

دوره آموزشی آنلاین (غیرحضوری) ارزیابی الماس با سرفصل‌های آموزشی کلاس‌های حضوری بخش‌بندی شده است شما با فراگیری کامل این دوره آموزشی می‌توانید بصورت کاملا حرفه‌ای به شناسایی، ارزیابی وصدور شناسنامه الماس و همچنین قیمت‌گذاری بپردازید.

در دوره آموزش غیرحضوری ارزیابی الماس با دسترسی کامل و بدون محدودیت زمانی در طول روز به مطالب، جزوات، تصاویر و فیلم‌های آموزشی و جلسات وبینار به فراگیری این دوره اقدام کرده و در هر زمان به صورت آنلاین با مدرسین در ارتباط خواهید بود. کلیه مراحل آموزشی توسط پشتیبان آموزشی بررسی شده و در هر زمان امکان پرسش و پاسخ درسی فراهم خواهد بود. در پایان دوره آموزشی به جدیدترین نمونه سؤالات سازمان فنی و حرفه‌ای دسترسی خواهید داشت.

آموزش ارزیابی الماس

پس از ثبت‌نام در کلاس غیرحضوری، نام‌کاربری و کلمه‌عبور به آدرس‌ ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس از دریافت اطلاعات می‌توانید در سایت آموزشی وارد پنل کاربری خود شده و دوره آموزشی را آغاز نمایید.

مدارک اعطایی از آموزشگاه جواهر ایران :

در پایان دوره آموزش ارزیابی الماس در آزمونی که جهت اطمینان از فراگیری شما برگزار می‌شود شرکت کرده و پس از تعیین صلاحیت علمی شما، گواهینامه مهارت بین‌المللی صادر خواهد شد. با دریافت این لایسنس بین‌المللی می‌توانید به عنوان ارزیاب الماس از مزایای آن در سرتاسر دنیا برخوردار شوید.

لازم به یادآوری است مدارک اعطایی این مجموعه مورد تایید سازمان بین‌المللی کار ILO بوده و در بیش از ۱۷۲ کشور دنیا از جمله امریکا، کانادا، استرالیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به عنوان سابقه کار و تخصص شغلی حائز اهمیت می‌باشد.

مدرک عیارسنجی فنی و حرفه ای

آینده کاری و مزایای دریافت گواهینامه از آموزشگاه جواهر ایران:

۱- مدیر فنی جواهرفروشی‌ها

۲-کارشناسی و ارزیابی الماس

۳-کارشناس گوهرشناس در لابراتوارها

۴- صدور Certificate جواهرات

۶- خرید و فروش بین‌المللی الماس

و …جهت دریافت جواز کسب مغازه جواهر فروشی علاوه بر مدرک فروشندگی طلا و جواهر دریافت این مدرک جهت ارائه به اتحادیه طلا و جواهر الزامی است.

کلاس خود را انتخاب کنید . . .

تماس با کارشناسان آموزش جواهر ایران:

021-88440076021-88195296

تهران – میدان آرژانتین خیابان زاگرس پلاک 9 واحد3