آموزش مربی مهدکودک

آموزش مربی مهدکودک

مهدکودک به مرکز یا موسسه فرهنگی تربیتی اطلاق می‌شود که مسئولیت نگهداری، مراقبت، پرورش و فراهم نمودن زمینه بروز رشد استعدادهای کودکان تا سن قبل از ورود به دبستان را بر عهده دارند مهدکودک محلی است برای مراقبت، شناخت استعدادها،‌ پرورش عاطفی، جسمی، هوشی، رفتاری (اجتماعی) گفتاری و رشد خلاقیت کودکان در سن پیش از دبستان.

مربی مهدکودک بخشی از فعالیت‌ها را در فضای داخلی مهدکودک و برخی را در فضای بیرونی برای کودکان برنامه‌ریزی و سازماندهی می‌شود. مربی مهدکودک با نوزادان و کودکان زیر ۶ سال سر و کار دارد.

این شخص در واقع جایگزین مادر در زمان نبود اوست. بنابراین وظیفه او فقط نگهداری و پرستاری از کودک نیست بلکه مربی باید به همه جوانب پرورش جسمی و معنوی کودک توجه کند. او باید زمینه‌های لازم برای شکوفایی استعدادهای کودکان فراهم و از طریق آموزش مناسب، مهارت‌ها، ارزش‌ها و اصول اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی را به آن‌ها انتقال دهد. و . . .

مربی مهدکودک

مربی مهدکودک باید بتواند به خوبی با کودکان ارتباط برقرار کرده، برنامه‌ها و کلاس‌های مختلف را مدیریت و به درستی با رفتارهای نامناسب و چالشی آن‌ها برخورد کند. همچنین باید صبور، مهربان و خوش اخلاق باشد. ساعت کاری مربی مهدکودک معمولا به صورت تمام وقت است. البته امکان انجام کار پاره وقت هم وجود دارد. گاهی نیز در خارج از ساعات کاری باید به برنامه‌ریزی، ارزیابی فعالیت‌ها و جلسه با والدین و همکاران بپردازد.

مربی گری مهدکودک

سرفصل‌های آموزشی:

 

کنترل و مراقبت مداوم از کودکان

آموزش به کودکان از طریق بازی و سایر روش‌ها و ابزارهای آموزشی و کمک به پیشرفت آن‌ها

آموزش مهارت‌های مختلف از جمله مهارت‌های زندگی، ادبیات و ریاضیات در حد ابتدایی و…

تشویق همکاری و رفتار خوب کودکان و کنترل رفتارهای بد آن‌ها

تهیه و تنظیم طرح برنامه روزانه کودکان در چارچوب برنامه‌های پیش‌بینی شده و اجرای صحیح آن

انجام کارها و تغییرات لازم قبل از شروع کلاس‌های آموزشی و مرتب کردن آن‌ها پس از اتمام کار

گفتگو با والدین درباره روند پیشرفت کودکان

کنترل کودکان و تشخیص مشکلات احتمالی موجود در آن‌ها

و …

دوره آموزش حضوری:

مدت آموزش مربی مهدکودک یک ترم 1 ماهه خواهد بود. سه روز در هفته در روزهای زوج یا فرد به انتخاب شما و هرجلسه 2 ساعته می‌باشد. برگزاری دوره آموزشی به صورت خصوصی یا عمومی به درخواست شما بوده و پس از ثبت‌نام، کلاس آغاز شده و نیازی به انتظار برای شرکت در کلاس را نخواهید داشت.

ساعات برگزاری کلاس:
۷ الی ۹ ۹ الی ۱۱ ۱۱ الی ۱۳
۱۳ الی ۱۵ ۱۵ الی ۱۷ ۱۷ الی ۱۹
۱۹ الی ۲۱    

دوره آموزش آنلاین(غیر حضوری)

دوره آموزشی آنلاین(غیرحضوری) آموزش مربی مهدکودک باسرفصل‌های آموزشی کلاس‌های حضوری بخش‌بندی شده است شما با فراگیری کامل این دوره آموزشی می‌توانید بصورت کاملا حرفه‌ای به مربیگری مهدکودک بپردازید.

در دوره آموزش غیرحضوری مربی مهدکودک با دسترسی کامل و بدون محدودیت زمانی در طول روز به مطالب، جزوات، تصاویر و فیلم‌های آموزشی و جلسات وبینار به فراگیری این دوره اقدام کرده و در هر زمان به صورت آنلاین با مدرسین در ارتباط خواهید بود. کلیه مراحل آموزشی توسط پشتیبان آموزشی بررسی شده و در هر زمان امکان پرسش و پاسخ درسی فراهم خواهد بود. در پایان دوره آموزشی به جدیدترین نمونه سؤالات سازمان فنی و حرفه‌ای دسترسی خواهید داشت.مربی مهدکودکپس از ثبت‌نام در کلاس غیرحضوری، نام‌کاربری و کلمه‌عبور به آدرس‌ ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس از دریافت اطلاعات می‌توانید در سایت آموزشی وارد پنل کاربری خود شده و دوره آموزشی را آغاز نمایید.

مدارک اعطایی از مجتمع آموزشی جواهر ایران:

در پایان دوره آموزش مربی مهدکودک در آزمونی که جهت اطمینان از فراگیری شما برگزار می‌شود شرکت کرده و پس از تعیین صلاحیت علمی شما، گواهینامه مهارت بین‌المللی صادر خواهد شد. با دریافت این لایسنس بین‌المللی می‌توانید به عنوان مربی مهدکودک از مزایای آن در سرتاسر دنیا برخوردار شوید.

لازم به یادآوری است مدارک اعطایی این مجموعه مورد تایید سازمان بین‌المللی کار ILO بوده و در بیش از ۱۷۲ کشور دنیا از جمله امریکا، کانادا، استرالیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به عنوان سابقه کار و تخصص شغلی حائز اهمیت می‌باشد.

مدرک فنی و حرفه ای جواهر ایران

آینده کاری و مزایای دریافت گواهینامه از جواهر ایران:

۱- مربی مهدکودک

و ….

کلاس خود را انتخاب کنید . . .

تماس با کارشناسان آموزش جواهر ایران:

021-88440076021-88195296

تهران – میدان آرژانتین خیابان زاگرس پلاک 9 واحد3