آموزش حکاکی و برجسته‌کاری سنگهای نیمه‌ قیمتی

حکاکی روی سنگهای قیمتی

آموزش حکاکی و برجسته‌کاری سنگهای نیمه‌ قیمتی

حکاکی و برجسته‌کاری سنگ‌های نیمه قیمتی به تراشی گفته می‌شود که تراشکار، یک حجم و شکلی که از قبل بر اساس فرمول‌های محاسباتی تعیین شده است را ایجاد می‌کند. این تراش‌ها در اشکال و ابعاد مختلفی طراحی می‌گردند. این تراش کاملاً مهندسی شده، پیش می‌رود و فرد تراشکار در ابتدا باید با روش‌های ترسیم فنی و نقشه خوانی تراش سنگ آشنا شود. در مرحله بعد روش استفاده از دستگاه تراش را می‌آموزد که هر کدام از این دستگاه‌ها در اندازه‌ها و اشکال مختلف در بازار موجود است.

سرفصلهای آموزشی:

۱- مبانی و اصول گوهرشناسی

۲- شناخت انواع تراشها

۳- تشخیص میزان سختی سنگها

۴- شناخت و درجه بندی کیفیت تراش

۵- استاندار تراش

۶- آموزش تراش پایه

۷-آموزش تراش Intaglio

۸- آموزش تراش Carving

۹- آموزش تراش Cameo

و . . .آموزش حکاکی و برجسته‌کاری سنگهای نیمه‌ قیمتی

۱-دوره آموزش حضوری:

باتوجه به نیاز همکاران و فعالان و همچنین علاقه‌مندان به رشته آموزش حکاکی و برجسته‌کاری سنگ‌های نیمه قیمتی آموزشگاه جواهر ایران با پیروی از استانداردهای جهانی اقدام به برگزاری دوره‌های ویژه آموزش حکاکی و برجسته‌کاری سنگ‌های نیمه قیمتی نموده است.

آموزش حکاکی و برجسته کاری سنگهای نیمه قیمتی

این دوره آموزشی در یک‌ترم ۱ ماهه، سه روز در هفته در روزهای فرد یا زوج به انتخاب دانشجو و هر جلسه ۲ ساعت خواهد بود. این دوره آموزشی به صورت خصوصی یا عمومی به درخواست دانشجو خواهد بود. دوره آموزشی بلافاصله بعد از ثبت‌نام دانشجو آغاز خواهد شد و نیازی به انتظار برای شرکت در کلاس نخواهید داشت.

۲-دوره آموزش آنلاین (غیر حضوری)

دوره آنلاین آموزش حکاکی و برجسته‌کاری سنگهای نیمه‌ قیمتی همانند کلاسهای حضوری در ۱۲ درس بخش بندی شده است.

دانشجو با فراگیری این ۱۲ درس به‌صورت کامل مانند کلاس حضوری،در پایان دوره توانایی حکاکی و برجسته‌کاری سنگهای نیمه‌ قیمتی را به‌صورت حرفه‌ای خواهد داشت.

طبق برنامه کلاسی تعدادی از جلسات به‌صورت وبینار و تعدادی دیگر از جلسات به‌صورت ارائه مطلب جزوه فیلم و تصاویر آموزشی خواهد بود. در پایان دوره آموزشی بیش از ۱۰۰ نمونه از آخرین نمونه سؤالات سازمان فنی و حرفه‌ای نیز دسترس خواهد بود.

آموزش حکاکی و برجسته‌کاری سنگهای نیمه‌ قیمتی

پس از ثبت‌نام گذرواژه و نام کاربری و همچنین برنامه کلاسی برای شما ارسال خواهد شد. سپس به پروفایل خود وارد شده و دوره آموزشی را شروع کنید.

مدارک اعطایی از آموزشگاه جواهر ایران:

در پایان دوره آموزشی دانشجویان در آزمون‌های سازمان فنی و حرفه‌ای شرکت کرده و می‌توانند با دریافت لایسنس بین‌المللی حکاکی و برجسته‌کاری سنگهای نیمه‌ قیمتی به عنوان یک گوهرتراش در سرتاسر دنیا از مزایای شغلی آن برخوردار گردند.

لازم به یادآوری است این مدارک مورد تایید سازمان بین‌المللی کار ILO در بیش از ۱۷۲ کشور دنیا از جمله امریکا،کانادا،استرالیا،و کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌باشند.

این مدارک به عنوان سابقه و کار و حرفه تخصصی برای مهاجرین به کشورهای دیگر حائز اهمیت است.

آینده کاری و مزایای دریافت مدرک از آموزشگاه جواهر ایران:

۱- مدیر فنی مراکز تراش

۲-کارشناس حکاکی و برجسته‌کاری سنگهای نیمه‌قیمتی

و …

کلاس خود را انتخاب کنید . . .

تماس با کارشناسان آموزش جواهر ایران

۰۲۱-۸۸۱۹۵۲۹۳

۰۲۱-۸۸۱۹۵۲۹۶

۰۲۱-۸۸۱۹۵۲۴۴

۰۲۱-۸۸۱۹۵۲۴۸